
Jeżeli masz uczucie, że coś zaburza Twoje chodzenie, a ból w okolicy paznokcia u stopy nasila się gdy założysz wąskie obuwie najprawdopodobniej zaczyna się problem z wrastającym paznokciem.
Najczęstsza lokalizacja wrastania to paluch stopy. Dobrze jest wiedzieć, gdzie możemy udać się po pomoc w przypadku tej bolesnej dolegliwości.
Przyczyny wrastania paznokci
Może wynikać z powodu nieprawidłowego skracania paznokci i wycinania ich ,,boków’’, genetycznych predyspozycji, deformacji stóp, a także noszeniem nieodpowiednich butów. U kobiet problem dość często pojawia się w okresie ciąży, co jest związane z przybieraniem na wadze. Osoby z nadwagą są również bardziej narażone, gdyż zmienia się nacisk w obrębie palców i paznokci.
Etapy rozwoju wrastającego paznokcia
Wrastanie paznokci to schorzenie, które na początku objawia się mniejszym lub większym zaczerwienieniem, obrzękiem i bólem. Gdy boczna krawędź płytki wbiję się w tkankę otaczającą paznokieć powstaje stan zapalny. Ranka ulega nadkażeniu oraz ziarninowaniu co powoduje ból uniemożliwiający chodzenie. Zlekceważone i nie leczone może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Dlatego jeżeli zauważymy u siebie pierwsze symptomy wrastania, które nasilają się nie bagatelizujmy ich. Problem niestety samoistnie nie ustąpi.
Dlatego reaguj od razu, gdy tylko poczujesz lekki ból podczas chodzenia. Szybka reakcja to gwarancja całkowicie bezbolesnego i nieinwazyjnego leczenia w gabinecie podologicznym w Suchym Dworze.
Czym różni się paznokieć wrastający od wkręcającego?
Paznokieć wkręcający to paznokieć wywinięty w tzw. ,,rurkę’’. Na początku daje lekkie dolegliwości z czasem deformacja pogłębia się coraz bardziej zaostrzając ból. Zazwyczaj występuje symetrycznie na obu stopach. Przyczyną tej dolegliwości jest deformacja kostna paliczków spowodowana nieprawidłową biomechaniką stopy co często jest genetycznie uwarunkowane.
Chirurg czy Podolog? Do kogo się udać aby sobie nie zaszkodzić?
Paznokieć wrastający i paznokieć wkręcający się to dolegliwości, które mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie, jednak można je skutecznie wyleczyć w gabinecie podologicznym. Podolog oceni stan paznokcia oraz wału okołopaznokciowego, a następnie zaproponuje sposób leczenia.
Metody chirurgiczne pojegają na częściowym lub całkowitym usunięciu płytki co w większości przypadków i tak powoduje nawrót problemu.
Podologiczne metody leczenia wrastających paznokci
Alternatywą dla zabiegów chirurgicznych są metody mniej inwazyjne:
- Przy lekkich stanach wrastania sprawdzają się tamponady, których zadaniem jest odseparowanie wału od płytki
- Indywidualne klamry na paznokcie sporządzone przez podologa. Założona klamra nie stanowi przeszkody dla aktywności życiowej, zrasta razem z płytką korygując zniekształcony paznokieć
- Metoda Arkady
W przypadkach gdzie metody nieinwazyjne nie dają oczekiwanych rezultatów wykonana może zostać plastyka wałów okołopaznokciowych.
W naszym gabinecie uzyskasz pomoc!
Adres | Czas trwania zabiegu | Cena zabiegu | Przygotowanie do zabiegu | Zalecenia po zabiegu |
Rumia ul . Stoczniowców 7B / Suchy Dwór ulica. Sowia 1 |
30 – 60 min. | 150 zł | Nie stosować na ranę maści, rivanolu | – Wizyty kontrolne – Aplikacja tamponady lub klamry drutowej – Dbanie o higienę – Obcinanie paznokci w linii prostej |
Zobacz przypadki
Kliknij na obrazek aby powiększyć

Usługi
Godziny otwarcia
Suchy Dwór ul. Sowia
- Poniedziałek: 10:00 – 19:00
- Wtorek: 10:00 – 19:00
- Środa: 10:00 – 19:00
- Czwartek: 10:00 – 19:00
- Piątek: 10:00 – 19:00
- Sobota:Zamknięte
- Niedziela:Zamknięte
Godziny otwarcia
Rumia ul. Stoczniowców
- Poniedziałek: nieczynne (tylko pilne przypadki)
- Wtorek: 8.30-14 i 16-19
- Środa: 8.30-14 i 16-19
- Czwartek: 8.30-14 i 16-19
- Piątek: 8.30-14 i 16-19
- Sobota:10:00 – 14:00
- Niedziela:Zamknięte
Zapytaj o zabieg
Masz pytania dotyczące zabiegu? Specjalista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości: