zakładanie klamry ortonyksyjnej na wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć to stan, w którym krawędzie paznokcia wbijają się w skórę wałów okołopaznokciowych (tkankę miękką). Wrastające paznokcie powodują dyskomfort,  prowadzą nawet do stanu zapalnego, bólu, zaczerwienienia, obrzęku lub innych objawów wokół paznokcia, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wrastanie paznokcia najczęściej dotyczy dużego palca u stopy, ale może dotyczyć również innych palców. Podolog Nadmorskiego Centrum Podologii i Estetyki oferuje usługi na wrastające paznokcie, które uśmierzą ból, ale poprawią również estetykę paznokcia.  

Wrastające paznokcie - terapia przy pomocy klamry

Klamry należą do powszechnie stosowanych metod leczenia wrastających paznokci. Ich główną zaletą jest minimalna ingerencja w płytkę paznokcia, co pozwala na skierowanie wzrostu paznokcia na właściwy tor bez konieczności usuwania fragmentu płytki paznokciowej lub innej ingerencji chirurgicznej. Jak działa klamra na wrastające paznokcie? Założony przed podologa drucik tytanowy lub klamra ortonyksyjna Frasera umożliwiają korektę nawet znaczących deformacji paznokcia w sposób bezinwazyjny i bezbolesny poprzez zmianę toru wzrostu paznokcia. Klamra dopasowuje się do kształtu i wielkości paznokcia, co pozwala na delikatne uniesienie płytki i odciążenie paznokcia w miejscu jego wrastania.

Wrastające paznokcie - opracowanie paznokcia i taping

W gabinetach Nadmorskiego Centrum Podologii i Estetyki podchodzimy indywidualnie, gdy to możliwe, rekomendując rozwiązania mniej inwazyjne. Wśród tego typu metod wymieć można opracowanie paznokcia przez właściwe podcięcie, tamponadę, taping lub inną formę odciążenia (np. właściwe ułożenie stopy przez zastosowanie wkładek ortopedycznych). Należy zaznaczyć, że każdy przypadek wrastającego paznokcia jest inny, nie każdy pozwala na zastosowanie metod bezinwazyjnych. Zdarza się, że wrastający paznokieć jest problemem nawracającym i niezwykle bolesnym a najbardziej skuteczną metodą na wrastający paznokieć okaże się zabieg podochirurgiczny.

Wrastające paznokcie - zabiegi podochirurgiczne

Coraz częściej stosowaną metodą na wrastające paznokcie ze względu na swoją skuteczność są zabiegi podochirurgiczne. Plastykę wałów okołopaznokciowych w Nadmorskiem Centrum Podologii i Estetyki rekomendujemy zwłaszcza pacjentom, którzy cierpią na przewlekłe, zaawansowane wrastanie paznokcia i gdy mamy pewność, że będzie to najbardziej skuteczny sposób na wrastające paznokcie. Tak jest przykładowo, gdy pacjent doświadcza nawrotowego wrastania płytki paznokciowej i stanów zapalnych spowodowanych przerostem, zbliznowaceniami i martwicą wału oraz utrwalającą się deformacją. Niektórzy pacjenci decydują się na zabieg podologiczno-chirurgiczny z powodów estetycznych, po konsultacji tacy pacjenci również są kwalifikowani do zabiegu.

Wrastające paznokcie i wkręcające się paznokcie - zabiegi podologiczne

Paznokieć wkręcający to paznokieć wywinięty w tzw. ,,rurkę’’. Na początku daje lekkie dolegliwości z czasem deformacja pogłębia się coraz bardziej zaostrzając ból. Zazwyczaj występuje symetrycznie na obu stopach. Przyczyną tej dolegliwości jest deformacja kostna paliczków spowodowana nieprawidłową biomechaniką stopy co często jest genetycznie uwarunkowane. Paznokieć wrastający i paznokieć wkręcający się to dolegliwości, które mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie, jednak można je skutecznie wyleczyć w gabinecie podologicznym. Podolog oceni stan paznokcia oraz wału okołopaznokciowego, a następnie zaproponuje sposób leczenia. Coraz częściej w przypadku dolegliwości towarzyszących wrastaniu paznokci stosuje się metody łączące podologię i chirurgię.

Podologiczne metody leczenia wrastających paznokci

 • Metody polegające na odciążeniu i odseparowaniu wału paznokciowego od płytki paznokcia np. tamponady
 • Indywidualne klamry na paznokcie kontrolujące kierunek jego wzrostu
 • Metody podochirurgiczne – plastyka wałów okołopaznokciowych, plastyka opuszka

Połączenie wiedzy oraz kompetencji podologa i chirurga w przypadku walki z problemem wrastających paznokci jest obecnie najbardziej skuteczną formą pomocy w wielu przypadkach. Metody chirurgiczne stosowane do niedawna, pojegające na częściowym lub całkowitym usunięciu płytki często powodowały nawrót problemu, natomiast metody nieinwazyjne w niektórych przypadkach nie dawały wystarczającego efektu.

W naszym gabinecie uzyskasz pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb!

Nazwa zabiegu Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Nadmorskie Centrum Podologii i Estetyki Rumia Nadmorskie Centrum Podologii i Estetyki Suchy Dwór
Opracowanie wrastającego paznokcia

Założenie klamry

Kontrola lub przełożenie klamry

 

30 min.

 

 

60 min.

30 min.

 

 

 

130 zł

 

 

200 zł

120 zł

 

 

 

 

Klikjnij i umów zabieg podologiczny

 

 

 

 

 

 

Klikjnij i umów zabieg podologiczny

 

 

 

 

Zobacz przypadki

 

Kliknij na obrazek aby powiększyć

Masz pytania dotyczące zabiegu?

Zadzwoń!

+48 535 648 535

Godziny otwarcia

Gabinet Podologiczny Suchy Dwór ul. Sowia 1

 • Poniedziałek 10.00 – 18.00
 • Wtorek10.00 – 18.00
 • Środa10.00 – 18:00
 • Czwartek10.00 – 18.00
 • Piątek10:00 – 18.00
 • SobotaZamknięte
 • NiedzielaZamknięte

Godziny otwarcia

Gabinet podologiczny Rumia ul. Stoczniowców 7b

 • Poniedziałek9.00 – 18.30
 • Wtorek9.00 – 18.30
 • Środa9.00 – 18.30
 • Czwartek9.00 – 18.30
 • Piątek9.00 – 18.30
 • Sobotatylko pilne przypadki
 • NiedzielaZamknięte

Zapytaj o zabieg

Masz pytania dotyczące zabiegu? Specjalista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości:

  Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Nadmorskie Centrum Podologii i Estetyki.

  Co o nas mówią

  Opinie klientów

  Była to jak na razie pierwsza moja wizyta w tym salonie (czekają kolejne) lecz szczerze polecam, fachowe podejście oraz miło spędzony czas. Piękne rezultaty

  Karolina

  Profesjonalna obsługa i świadomość pielęgnacji stóp, bo nie zdajemy sobie sprawy, że one dźwigają nas przez całe życie.

  Władysław

  Super! Jestem bardzo zadowolona z zabiegów u Pani Moniki. Do każdego podchodzi indywidualnie i kazdy problem ze stopami traktuje poważnie i pomaga jak może. Polecam serdecznie!

  Lidia

  Polecam! Pani Ewa jest cudotwórczynią

  Maja

  Pełen profesjonalizm. Super !!!! Jestem mega zadowolona z efektu końcowego. ????????????. Polecam !!!!

  Kasia