opracowanie pięty za pomocą frezarki

Pedicure medyczny to zabieg podologiczny w obrębie stóp i paznokci, czyli kompleksowa usługa wykonywana przez specjalistę podologa. Jej zakres obejmuje czynności takie jak: usuwanie zrogowaciałego naskórka z podeszwy stóp i pięt oraz opracowanie paznokci. Usługa funkcjonuje również pod nazwami: podstawowy zabieg podologiczny i rozszerzony zabieg podologiczny.

Czym jest Pedicure leczniczy? Jakie są różnice w przypadku zabiegów podologicznych?

Zabieg podologiczny rozpoczyna się od wstępnej diagnozy i oceny stanu stóp i paznokci. Następnie specjalista przechodzi do opracowania stóp i paznokci, wykonując podstawowy zabieg podologiczny lub rozszerzony zabieg podologiczny. W gabinetach podologicznych Nadmorskiego Centrum Podologii i Estetyki rozróżniamy dwa warianty podstawowego zabiegu podologicznego. W pierwszym z nich oprócz podstawowego opracowania podeszwy stopy, opiłowania paznokci i nałożenia kremu, podolog usuwa mniejsze zmiany fizjologiczne, w drugim średnie zrogowacenia, co w związku z czasem zabiegu wpływa na jego cenę. 

W obu przypadkach podolog przeprowadzający podstawowy zabieg podologiczny (pedicure leczniczy) używa specjalistycznych narzędzi takich jak skalpel czy dłuto (opracowanie podeszwy stopy, opracowanie skóry pięty) oraz odpowiednio dobranych frezów do obróbki paznokci. W Nadmorskim Centrum Podologii i Estetyki pedicure leczniczy wykonywany jest za pomocą sterylnych narzędzi, nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie z zakresu anatomii i zdrowia stóp. 

Podolog wykonujący rozszerzony zabieg podologiczny (pedicure leczniczy) usuwa wszelkie zgrubienia na skórze (modzele, odciski, pęknięcia na piętach) a w ich miejsce stosuje odpowiednie odciążenia lub opatrunki. Pedicure leczniczy to zabieg, który wpływa na komfort podczas chodzenia i zdrowy wygląd skóry. To, co odróżnia zabieg od podstawowego, dotyczy on zmienionych chorobowo stóp i paznokci. 

Czym różni się pedicure leczniczy od pedicure kosmetycznego?

 • Podolog diagnozuje stan Twoich stóp oraz przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący przebytych chorób, a także przyjmowanych leków.
 • Brak moczenia stóp, który to powoduje zaburzoną ocenę zmian mogących pojawiać się na skórze oraz możliwością usunięciem nadmiernej ilości naskórka.
 • Przy pedicurze leczniczym używane są specjalistyczne narzędzia takie jak: skalpel czy dłuto oraz odpowiednio dobrane frezy do obróbki paznokci.
 • Kapturki do ścierania naskórka są produktami medycznymi dobieranymi pod względem grubości skóry, a samo frezowanie odbywa się w odpowiednim kierunku, tak by skóra nie została ,,poszarpana’’.
 • Podczas zabiegu podologicznego usuwane są wszelkie zgrubienia na skórze (modzele, odciski, pęknięcia na piętach) a w ich miejsce zastosowane są odpowiednie odciążenia lub opatrunki.
 • Narzędzia sterylizowane są według standardów medycznych.
 • Pedicure leczniczy pozwala na dłużej cieszyć się gładką skórą, nie daje chwilowego efektu gładkiej skóry.

Jakie korzyści wynikają z regularnych zabiegów pedicure'u medycznego?

Regularne wykonywanie zabiegów podologicznych pozwala utrzymać stopy w lepszym stanie, a także zapobiec potencjalnym problemom w przyszłości. Częstotliwość wykonywania zabiegu jest kwestią indywidualną. Podolog w trakcie wizyty na podstawie wywiadu i oceny stanu stóp udziela informacji na temat profilaktyki i ustala częstotliwość zabiegów.

W ramach działalności Nadmorskiego Centrum Podologii i Estetyki realizujemy kompleksowe usługi dla zdrowia i estetyki stóp i paznokci. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, po wcześniejszym umówieniu wykonujemy dodatkowo usługę malowania paznokci. Pamiętajmy, że podologia nie tylko zajmuje się stopą patologiczną, ale także zdrową. Regularne zabiegi pedicure medycznego wpływają na lepszą kondycję naszych stóp i paznokci.

Umów się na pedicure medyczny w gabinetach podologicznych w Rumii i Suchym Dworze

Pedicure medyczny, zwany również leczniczym, w gabinetach Nadmorskiego Centrum Podologii i Estetyki Rumia (ul. Stoczniowców 7b), Suchy Dwór (ul. Sowia 1) jest realizowany w ramach zabiegów:

Nazwa zabiegu  Czas trwania zabiegu i cena:  Kliknij i umów wizytę:
Podstawowy zabieg podologiczny (usunięcie mniejszych fizjologicznych zrogowaceń, obcięcie i opracowanie paznokci oraz nałożenie kremu)

45 min. 160 zł*

Umów wizytę Rumia 

Umów wizytę Suchy Dwór

Podstawowy zabieg podologiczny (usunięcie średnich fizjologicznych zrogowaceń, obcięcie i opracowanie paznokci oraz nałożenie kremu) 

75 min. 180 zł*

Umów wizytę Rumia

Umów wizytę Suchy Dwór

Rozszerzony zabieg podologiczny zmienionych chorobowo stóp i paznokci 120 min. 210 zł* Umów wizytę Rumia

Umów wizytę Suchy Dwór

*Cena zabiegów uzależniona jest od czasu trwania zabiegu oraz zużytych materiałów. 

Zobacz przypadki

Kliknij na obrazek aby powiększyć

Masz pytania dotyczące zabiegu?

Zadzwoń!

+48 535 648 535

Godziny otwarcia

Gabinet podologiczny Suchy Dwór ul. Sowia 1

 • Poniedziałek10:00 – 18:00
 • Wtorek10:00 – 18:00
 • Środa10:00 – 18:00
 • Czwartek10:00 – 18:00
 • Piątek10:00 – 18:00
 • SobotaZamknięte
 • NiedzielaZamknięte

Godziny otwarcia

Rumia ul. Stoczniowców 7b

 • Poniedziałek9.00 – 18.30
 • Wtorek9.00 – 18.30
 • Środa9.00 -18.30
 • Czwartek9.00 – 18.30
 • Piątek9.00 – 18.30
 • Sobotatylko pilne przypadki 
 • Niedzielazamknięte

Zapytaj o zabieg

Masz pytania dotyczące zabiegu? Specjalista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości:

  Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Nadmorskie Centrum Podologii i Estetyki.

  Co o nas mówią

  Opinie klientów

  Była to jak na razie pierwsza moja wizyta w tym salonie (czekają kolejne) lecz szczerze polecam, fachowe podejście oraz miło spędzony czas. Piękne rezultaty

  Karolina

  Profesjonalna obsługa i świadomość pielęgnacji stóp, bo nie zdajemy sobie sprawy, że one dźwigają nas przez całe życie.

  Władysław

  Super! Jestem bardzo zadowolona z zabiegów u Pani Moniki. Do każdego podchodzi indywidualnie i kazdy problem ze stopami traktuje poważnie i pomaga jak może. Polecam serdecznie!

  Lidia

  Polecam! Pani Ewa jest cudotwórczynią

  Maja

  Pełen profesjonalizm. Super !!!! Jestem mega zadowolona z efektu końcowego. ????????????. Polecam !!!!

  Kasia